Skąd pieniądze na wkład własny?

 

Skąd pieniądze na wkład własny?

 

No właśnie. Jak sprytnie pokryć wkład własny? Wielu przedsiębiorców decyduje się na podjęcie współpracy z bankami w celu uzyskania kredytu na prowadzenie działalności. Niestety może się to wiązać z poniesieniem kosztów pokrycia wkładu własnego. Dla firm działających na rynku od wielu lat, z bogatą historią działalności może to niekoniecznie być dużą przeszkodą. Jednak mnóstwo nowych firm, nie wykazujących długiej historii istnienia na rynku, może mieć problem z podjęciem partnerskiej konkurencji z innymi graczami. Głównym powodem jest oczywiście brak odpowiednio płynnego i wysokiego finansowania. Na szczęście istnieją skuteczne rozwiązania tego typu trudności.

Prywatna pożyczka pozabankowa

Pokrycie wkładu własnego można z powodzeniem zrealizować, wykorzystując produkt, jakim jest prywatna pożyczka pozabankowa. Instytucje pozabankowe, dzięki brakowi konieczności stosowania rygorystycznych procedur obecnych w bankach, mogą oferować swoje produkty szybciej i sprawniej.

Wszystko to jest możliwe dzięki zastosowaniu zabezpieczenia pożyczki w postaci posiadanej przez firmę nieruchomości. Tego typu rozwiązania nie obciążają historii firmy w takich bazach jak BIG, BIK czy KRD. O wysokości kredytu decyduje wskaźnik LTV, czyli Loan To Value. Oznacza on procent wartości pożyczki w stosunku do wartości zabezpieczenia. W większości przypadków wynosi on od 50 do 80%. Większość pozabankowych instytucji finansowych stosuje jeszcze drugie ograniczenie wysokości pożyczonych środków w postaci górnej kwoty pożyczki. Często wynosi ona jednak aż 1 mln PLN, a to oznacza możliwość realizacji praktycznie każdego pomysłu oraz bezproblemowe pokrycie wkładu własnego.

Podsumowanie

Zastosowanie dźwigni finansowej w praktyce zawsze wymaga użycia odpowiednio wysokich środków finansowych. Warto, by ich wysokość i dostępność była czynnikiem, który pomaga w rozwoju biznesu. Jeżeli poszukujesz środków na wkład własny dla swojej firmy. Financial Home ma dla Ciebie rozwiązanie.

A może potrzebujesz po prostu pożyczki pod zastaw nieruchomości? Wypełnij wniosek

 

Działamy na terenie całej Polski

Złóż wniosek