Pożyczka hipoteczna dla firm

 

Kiedy działalność przedsiębiorstwa jest zależna od zewnętrznego finansowania warto rozważyć pożyczkę hipoteczną dla firm. Nierzadko kluczowe jest szybkie znalezienie środków na skuteczne i zyskowne przeprowadzenie inwestycji. Nie zawsze jest to łatwe, a czas może być kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu lub porażce przedsięwzięcia. Rozwiązaniem jest pożyczka hipoteczna dla Firm od Financial Home.

Pożyczka Hipoteczna - Finansowanie dla firm

Kredyt bankowy nie zawsze jest szybko dostępny dla przedsiębiorstwa. Dodatkowo historia kredytowa bądź zadłużenie może utrudniać zdobycie odpowiednio wysokich środków finansowych w krótkim czasie.
Dlatego często naszym klientom polecamy elastyczne rozwiązania umożliwiające uzyskanie pożyczki dla firmy w odpowiedniej wysokości i to w krótkim czasie, są nimi pozabankowe pożyczki hipoteczne.

Jak uzyskać pożyczkę hipoteczną?

To bardzo proste. Proszę kliknąć zielony przycisk i dokładnie wypełnić formularz zgłoszeniowy. Należy wskazać rodzaj zabezpieczenia, dostarczyć informacje z księgi wieczystej, określić żądany okres finansowania oraz opisać przeznaczenie uzyskanych środków. Proces ten jest całkowicie niezobowiązujący. Po przesłaniu formularza, nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu dwóch dni roboczych, aby omówić dostępne opcje finansowania.

 

Kryteria oceny nieruchomości w celu ubiegania się o pożyczkę hipoteczną

Wykorzystanie nieruchomości jako zabezpieczenia inwestycyjnego wymaga spełnienia kilku kryteriów:

1. Współczynnik LTV poniżej 50% (w indywidualnych przypadkach LTV może wynosić nawet 80%).
2. Lokalizacja.
3. Płynność nieruchomości.
4. Prawa własności.

Współczynnik LTV mówi nam o stosunku wielkości inwestycji do wartości samej nieruchomości. LTV na poziomie 50% mówi nam, że kwota pożyczki nie może być większa niż połowa wartości nieruchomości oszacowana przez rzeczoznawcę.
Lokalizacja nieruchomości mówi nam o jej atrakcyjności. Preferowane są miasta zamieszkiwane przez więcej niż 60 tys. mieszkańców. Ceny sprzedaży podobnych nieruchomości w sąsiedztwie kształtują wartość naszej własności.
Nieruchomość położona na terenach zalewowych, cennych ekologicznie lub ze specjalnymi planami zagospodarowania przestrzennego może zostać uznana za inwestycje o niższej płynności, a więc nie zawsze jest możliwe wykorzystać ją jako zastaw pod pożyczkę.
Toczące się postępowania i kwestie sporne dotyczące praw własności obniżają wartość nieruchomości.

Pożyczka hipoteczna dla firm a Biznesplan

W przypadku pożyczki hipotecznej dla firm kluczowy jest biznesplan. Opłacalność inwestycji będzie zależała w pierwszej kolejności od szans na powodzenie przedsięwzięcia. Biznesplan powinien zawierać cele, które firma zamierza osiągnąć. Następnie musi określać kroki prowadzące do ich osiągnięcia oraz analizować uwarunkowania na rynku (finanse, marketing, technologia, planowane zyski etc.).

Podsumowanie

Pożyczka hipoteczna dla firm pozwala na uzyskanie finansowania na preferencyjnych warunkach. Do jej zalet można zaliczyć:
- RSSO poniżej 16% rocznie,
- niski koszt pożyczki w porównaniu z ofertami banków,
- okres kredytowania do 10 lat,
- przejrzyste i bezpieczne zasady: zabezpieczeniem jest wpis do księgi wieczystej,
- plan spłat dostosowany do indywidualnych potrzeb (karencja etc.),
- umowa zawierana ze stabilną instytucją,
- brak potrzeby przedstawiania zaświadczenie o dochodach,
- brak potrzeby weryfikacji baz BIK, BIG, KRD, KRUS, ZUS, US etc.,
Każda oferta jest dobierana pod indywidualne potrzeby i możliwości klienta, w oparciu o biznesplan i perspektywy rozwoju biznesu. Wysokość pożyczki może wynieść nawet kilka milionów złotych.

Najważniejszą cechą tego rozwiązania jest krótki czas uzyskania środków finansowych. Stabilne firmy, z dobrze przemyślaną strategią rynkową mogą uzyskać finansowanie w czasie, który pozwoli na skokowy rozwój i wyprowadzenie przedsiębiorstwa na szerokie wody.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej - wypełnij wniosek online i porozmawiaj z naszym doradcą.

 

Działamy na terenie całej Polski

Złóż wniosek