Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firmy

 

Problemem wielu firm jest brak odpowiedniego zaplecza finansowego. Taka sytuacja jest charakterystyczna dla przedsiębiorstw dopiero zaczynających swoją działalność, choć oczywiście taka sytuacja może się pojawiać również w toku dalszej działalności. Rynek jest bowiem bardzo elastyczny i zmienny, a mniejsze firmy nie zawsze są w stanie przystosować się do tych zmian. Opcją na pozyskanie gotówki jest zastaw nieruchomości, który jest alternatywą dla zwykle wysoko oprocentowanych kredytów. Pożyczka pod zastaw nieruchomości dla firm może być bardzo dobrym wyjściem  do pozyskania środków na rozwój przedsiębiorstwa.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są coraz bardziej popularne i to nie tylko wśród osób prywatnych - coraz częściej z tego sposobu pozyskania gotówki korzystają firmy. Pożyczki tego typu charakteryzują się zabezpieczeniem na hipotece nieruchomości i są możliwością skorzystania z pieniędzy nawet wtedy, kiedy bank odmawia przyznania kredytu. Pożyczkobiorca wcale nie traci praw do użytkowania nieruchomości, a przy tym oferta jest tak skonstruowana, by z pożyczki mógł skorzystać dosłownie każdy przedsiębiorca. Nie ma znaczenia, czy będzie to pożyczka pod zastaw mieszkania, czy innej nieruchomości firmowej. Pożyczki tego typu udzielane są również właścicielom firm, którzy chcą uzyskać środki poprzez zastaw prywatnej nieruchomości. Dzięki pozyskanym środkom firmy mogą wyjść z zadłużenia, a także zainwestować w nowoczesne technologie czy rozwój swojej działalności.

Jakie szanse niesie pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na pożyczkę pod zastaw nieruchomości, są zadowoleni ze swoich wyborów. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniej firmy, która udzieli pożyczki - musi cieszyć się ona dobrymi opiniami i stawiać nacisk na elastyczną ofertę. W końcu każda firma jest inna, ma odmienne wymagania oraz potrzeby. Właściciele firmy doskonale wiedzą, że czasem ciężko jest wnioskować o pożyczkę w bankach - placówki te stawiają bowiem wymagania, które często są niemożliwe do zrealizowania, szczególnie w chwilach trudnej sytuacji finansowej. Bywa, że uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości jest szansą na wyjście ze spirali długów i odzyskanie płynności finansowej. Wiele firm ma problemy z uzyskaniem kredytu, ponieważ trafiają na listy dłużników. W takim przypadku banki odmawiają pomocy, a utrata zdolności kredytowej może spowodować nawet całkowity upadek firmy.

Pożyczanie pod zastaw nieruchomości się opłaca!

Warto podkreślić, że pożyczka pod zastaw nieruchomości opłaca się o wiele bardziej niż zwykła chwilówka. Oprocentowanie jest niższe i można ustalić szczegóły rat - wysokość rat oraz czas ich spłaty jest dopasowywany do możliwości klienta. Dzięki temu właściciele firmy mogą przysłowiowo stanąć na nogi i dopiero zabrać się za spłatę zobowiązania. Jest ono zabezpieczone na hipotece, dlatego pożyczka wyróżnia się korzystnymi warunkami - w końcu firma pożyczkowa nie ryzykuje ewentualnej straty. Z racji wielu korzyści, przedsiębiorcy w trudnej sytuacji coraz częściej decydują się na uzyskanie pożyczki poprzez zastaw nieruchomości i nie muszą dzięki temu martwić się o swoją płynność finansową.

 

Działamy na terenie całej Polski

Złóż wniosek