Szukasz elastycznej formy finansowania, która pomoże Ci zrealizować Twoje plany inwestycyjne? W takim razie przyda Ci się pożyczka, która może zastąpić albo uzupełnić kredyt bankowy. Dzięki niej będzie Ci łatwiej utrzymać płynność finansową i zrealizować projekt do końca. Nieruchomości nie zawsze sprzedają się na etapie planowania, więc musisz mieć dobry sposób na sfinansowanie całej inwestycji, nawet jeśli nie dysponujesz odpowiednio dużą ilością gotówki. Rozwiązaniem może być specjalna pożyczka dla deweloperów. Czy to rozwiązanie dla Ciebie?
Pożyczkę dla deweloperów łatwiej uzyskać niż kredyt
Przede wszystkim należy podkreślić, że zdobycie kredytu bankowego na odpowiednio wysoką kwotę jest dość trudne. Wiąże się ono z wypełnieniem wielu formalności oraz spełnieniem określonych wymogów przez potencjalnego kredytobiorcę. Z tego powodu wielu deweloperów ma ograniczone możliwości zaciągnięcia kredytu na budowę przyszłej inwestycji. Problem ten w szczególności dotyka małe i średnie firmy deweloperskie oraz firmy budowlane. Zwykle, aby można było postarać się o kredyt w banku, deweloper musi mieć już ukończony I etap inwestycji albo musi mieć własne środki na wkład własny. Oczywiście nie każdy nimi dysponuje, co równocześnie uniemożliwia wzięcie kredytu niezbędnego do realizacji projektu. Właśnie w takiej sytuacji może się przydać pożyczka. Może ona zostać wykorzystana jako wkład własny albo też zostać wydana na realizację I etapu inwestycji. Kwoty pożyczki mieszczą się w zakresie od 100 000 do 1 000 000 zł. Można więc z powodzeniem wykorzystać je do tego, by zainwestować je do realizacji swojego celu.
Środki z pożyczki dla deweloperów można przeznaczyć na zakup działki lub nieruchomości. Można też przeznaczyć ją na rozpoczęcie nowej inwestycji, zakończenie już trwającej oraz na remont albo rozbudowę istniejących budynków. Jest to pożyczka dla firm udzielana na konkretny cel i z tego powodu jest skierowana do deweloperów i firm budowlanych. Pożyczki mogą być udzielane konkretnie na wkład własny lub na inny ustalony cel. Dość popularne są także pożyczki wieloetapowe, których kolejne transze trafiają do pożyczkobiorcy po ukończeniu kolejnych etapów inwestycji. Umowa z pożyczkobiorcą zawierana jest na okres od 3 do 12 miesięcy. Po tym czasie należy ją spłacić w formie jednorazowej raty. Jest to tzw. rata balonowa. Okres spłaty możemy wydłużyć nawet do 72 mies., stosujemy wówczas raty kapitałowo odsetkowe.
Dzięki temu rozwiązaniu deweloper zyskuje czas na sprzedaż nieruchomości oraz zgromadzenie środków niezbędnych do spłaty pożyczki.
To naprawdę łatwe. Wystarczy, że klikniesz w widoczny, zielony przycisk i wypełnisz wymagane pola. Określ rodzaj zabezpieczenia, podaj dane z księgi wieczystej, wybierz okres kredytowania i opisz przeznaczenie planowanych środków. Wypełnienie formularza jest całkowicie niezobowiązujące. Skontaktujemy się z Tobą w ciągu dwóch dni roboczych, aby przedstawić dostępne opcje finansowania.
Pożyczkobiorca może uzyskać finansowanie do wysokości 55% wartości wszystkich nieruchomości przedstawionych jako zabezpieczenie. LTV tej wartości to prawdziwa gratka na rynku i okazja dla przedsiębiorców, którzy są zdecydowani na to, by w końcu zrealizować swoje cele i dokończyć planowaną inwestycję. Zabezpieczeniem pożyczki oczywiście jest hipoteka na nieruchomości, choć nie musi to być ta sama nieruchomość, na której zakup zaciągana jest pożyczka. Dzięki temu inwestor ma więcej możliwości ustalenia rozwiązania dogodnego dla siebie.